Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Betimi i Joe Biden si president, FBI ‘zbulon’ planin e mbështetësve pro-Trump për protesta të armatosura

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ddf0e9e58dc3d379cdfa1b4c1fca67be

Betimi i presidentit të ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden programuar për me 20 janar mund të shoqërohet me protesta të armatosura.  

Ky është alarmi i ngritur nga FBI, që ka nisur përgatitjet për t’i bërë ballë një plani të mundshëm.

Sipas tyre, mbështetësit pro-Donald Trump janë gati për të shkatërruar vendin në 50 shtetet e vendit njëkohësisht, me synimin për të përgjakur inagurimin e Biden.

Më 6 janar, mbështetës të Trump shkaktuan trazira të mëdha në Uashington, ku thyen koordonin policor dhe u futen në ambientet e Kapitolit gjatë momentit kur Senati po kalonte në votim konfigurimin e presidentit të ri të SHBA-së.

Këtyre trazirave i frikësohet policia, çka ka ngritur alarmin në radhët e tyre dhe në vend.

Më shumë

spot_img
spot_img