Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Betejë me e fortë në Rusi, qytetarët sfidojnë erën të shpejtë 136 kilometra në orë (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

662d696c81b4f040e2ef4cda46542581

Moti i ftohtë ka goditur qytetin rus të Vladivostok. 

Banorët e saj janë duke testuar aftësitë e rezistencës me erërat e forta që kanë një shpejtësi prej 136 kilometra në orë.

Fillimisht ishin reshjet e shiut që ngrinë tokën, ndërsa më pas rrugët u shndërruan në terren për patinazh. Erërat e forta kanë penguar qarkullimin e qytetarëve dhe shoferëve të automjeteve që nuk kanë mundur të lëvizin rregullisht.

Në videot e publikuara në rrjetet sociale, shihet problemi që po hasin banorët në këto ditë të ftohta dimri. Deri më tani, të paktën 60 qytetarë kanë kërkuar ndihmë mjekësorë për shkak të lëndimeve në akull.  

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img