Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
100 %
2.1kmh
75 %
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
17 °
Sht
16 °
Die
17 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Betejë e fortë për Durrësin, ja si ndahen mandatet sipas Exit Poll-it të Euronews Albania

spot_img

Lajme të ngjashëm

Qarku i Durrësit do të sjellë një garë të fortë mes Partisë Socialiste dhe asaj Demokratike, ku rezultati do të jetë shumë i ngushtë.

Exit Polli i Euronews Albania ka nxjerrë fituese Partinë Socialiste, por diferenca me PD është vetëm 1 mandat.

Sipas këtij Exit Polli, PS do të marrë 7 mandate, PD 6 dhe mandati i fundit do t’i kalojë LSI-së.

Ndarja e mandateve në Durrës:

7 mandate për PS

6 mandate për PD

1 mandat për LSI

Më shumë
spot_img
spot_img