Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Beteja për PD-në/ Caktohet trupa gjykuese që do shqyrtojë ankimimin e Alibeajt (Emrat)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Gjykatën e Apelit u hodh këtë të martë, shorti për të caktuar gjyqtarët që do shqyrtojë kërkesën e Rithemelimit, për të mos pranuar ankimimin e bërë nga kreu i grupit parlamentar të PD, Enkelejd Alibeaj, pas vendimit të gjyqtarit Agron Zhukrit.

Nga hedhja e shortit çështja i ra  për shqyrtim gjyqtares Elona Toro, gjyqtarit Genti Shala dhe gjyqtares Edlira Petri.

albsig

spring

Më herët Gjykata e Apelit reagoi pas akuzave nga Komisioni i Rithemelimit, të cilët pak ditë më parë i kërkuan informacion se pse gjyqtarja Blerina Muça pranoi ankimimin e Enkelejd Alibeajt për Kuvendin e 11 dhjetorit.

Apeli tha se janë të papranueshme reagimet dhe deklarimet paragjykuese, që sipas tyre cënojnë pavarësinë e gjyqësorit.

Gjithashtu pak para nisjes së seancës Gjykata kërkoi që të ndalen sulmet politike.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img