Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
15 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
5 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Beteja me flakët në vend, Rama premton shpërblim 3 milionë dollarë për ushtarët dhe zjarrfikësit

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3 milionë dollarë shpërblim për ushtarët, zjarrfikësit dhe të gjithë trupat që u angazhuan në betejën me flakët gjatë muajit gusht në Shqipëri. Kështu ka premtuar sot kryeministri Edi Rama, nga ceremonia që është mbajtur në bazën e Farkës.

“Shpreh vlerësimin e mundshëm të gjithë atyre që u angazhuan, manifestuan një ndjenjë të lartë sakrifice dhe përkushtimi dhe këtu kam parasysh  të gjitha forcat e angazhuara në terrenet e vështira. FA, Forcat zjarfikëse, forcat policore, bashkiake, vullnetare. FA treguan sakrificë dhe përkushtim”, tha Rama.

Kryeministri kërkoi nga ministri përgjegjës të që ketë më shumë iniciativa për të lehtësuar punën e zjarrfikësve dhe ushtarëve, si në aspektin monetar ashtu dhe atë të pajisjes me mjetet e duhura në luftën kundër flakëve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img