Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
36 %
3.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
37 °
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
35 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Beson te zgjedhjet e ndershme brenda PD-së? Fatbardh Kadilli: Nuk jam si Lulzim Basha të them që më vodhën votat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Anëtari i Kryesisë së PD, Fatbardh Kadilli, ka deklaruara hapur kandidaturën e tij për kryetar partie në zgjedhjet e ardhshme të Partisë Demokratike.

I pyetur nëse beson se votimi brenda PD-së do të jetë i rregullt, Kadilli tha se nuk do të veprojë si Lulzim Basha që të thojë se ia vodhën zgjedhjet.

“Zgjedhjet kanë ndodhur dhe kanë ndodhur dhe me probleme. Por, unë nuk jam si Basha që them m’i vodhën zgjedhjet. Pres reflektimin e anëtarit, atij që është goditur më shumë, atyre që kanë vërtet nevojë të ndryshojnë PD-në”, tha Kadilli.

Ai u shpreh në Top Talk se nuk do të nxisë përçarje në parti as te ata që mbështesin Lulzim Bashën, teksa shtoi se nuk do të zhgënjejë asnjë anëtar të partisë.

“Nuk kam qenë asnjëherë përçarës. Unë si kryetar, nuk do të zhgënjej asnjë anëtar të vetëm, e kam treguar në jetën time politike”, tha ai.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img