Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
65 %
3.6kmh
75 %
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
23 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Librat e Besnik Mustafaj, Diana Çulit e Bujar Hudhrit, vlerësohen me çmim në Panairin e Librit në Ulqin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka përfunduar me ndarjen e çmimeve edicioni i 20-të i Panairit të Librit në Ulqin.

Në Instituti i Librit dhe i Promocionit ka vlerësuar me çmime disa prej shkrimtarëve pjesëmarrës.

“Historia si një mushkë”, libri i shkrimtarit Besnik Mustafaj është vlerësuar me çimin “Liburnia”.

sdfgerg4rhe4h

Çmimi letrar “Servantes” i është dhënë shkrimtarit Bujar Hudhri për përkthimin e “Lumturia martesore”

jytrjtr6j56j

Ndërsa me çmimi letrar “Dega e Ullirit” është vlerësuar libri “Aventurat e Zhuzhusë” i Diana Çulit.

dhg5r4h4h

Një sërë shkrimtarësh, studiuesish dhe bashkëpunëtorë të Panairit janë vlerësuar me çmimin e mirënjohjes.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img