Tirana
overcast clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1.5kmh
90 %
Sht
15 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Besimtarët ortodoksë kremtojnë sot Pashkët

spot_img

Lajme të ngjashëm

Besimtarët ortodoksë kremojnë sot ngjalljen e Jezu Krishtit në meshën e Pashkëve.

Festa po kremohet e ndikuar nga masat anti-Covid.  Edhe pse ndryshe nga viti i kaluar, këtë herë besimtarët kanë shkuar në kishë duke respektuar distancën sociale.

Festa e Pashkëve Ortodokse shoqërohet me vezën e kuqe, bukën e ëmbël, flakën e shenjtë dhe mishin e qengjit.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img