Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Besimtarët myslimanë falin Fitër Bajramin në Sheshin Skënderbej

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Besimtarët myslimanë kanë falur mëngjesin e sotëm Fitër Bajramin, në Sheshin Skënderbej në Tiranë.

Me mijëra besimtarë kanë qenë të pranishëm gjatë faljes së Fitër Bajramit, pas një viti të vështirë që pothuajse ndaloi të gjitha aktivitetet në objektet e kultit. Një vit më parë falja e Bajramit u pamundësua për shkak të pandemisë së Covid.

Për afro 40 minuta besimtarët kanë kryer të gjitha ritet e kësaj feste dhe janë larguar. Nuk kanë munguar as incidentet; një person i futur mes besimtarëve ka tentuar të vetëdigjet me benzinë por është neutralizuar.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img