Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
36 %
4.6kmh
0 %
Die
34 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Besimtarët myslimanë falin Fitër Bajramin në Sheshin Skënderbej

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Besimtarët myslimanë kanë falur mëngjesin e sotëm Fitër Bajramin, në Sheshin Skënderbej në Tiranë.

Me mijëra besimtarë kanë qenë të pranishëm gjatë faljes së Fitër Bajramit, pas një viti të vështirë që pothuajse ndaloi të gjitha aktivitetet në objektet e kultit. Një vit më parë falja e Bajramit u pamundësua për shkak të pandemisë së Covid.

Për afro 40 minuta besimtarët kanë kryer të gjitha ritet e kësaj feste dhe janë larguar. Nuk kanë munguar as incidentet; një person i futur mes besimtarëve ka tentuar të vetëdigjet me benzinë por është neutralizuar.

Newsbomb.al uron të gjithë besimtarët myslimanë: Gëzuar festën e Fitër Bajramit!

Më shumë

spot_img
spot_img