Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Besa Shahini shkarkon drejtoreshën e Zyrës së Arsimit në Mat

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në një konferencë për shtyp ministrja e Arsimit Besa Shahini njoftoi se është shkarkuar nga detyra drejtoresha e Zyrës Arsimore në Mat, Arjana Rami.

albsig

 

Sipas ministres shkarkimi i saj ka ardhur si pasojë e ankesave në portal. Shahini theksoi se nga Mati kanë ardhur një rekord denoncimesh.

“Ankesat kanë të bënë kryesisht me mësuesit, kanë të bëjnë me transferimin e mësuesve nga shkolla në shkollë. Morëm shkas nga një emision televiziv për një mësuese që ecte dy orë në këmbë për të shkuar në shkollë. Ajo kërkoi një vend më afër, por Zyra e Arsimit në Matnuk ia mundësoi.  Ajo që është e papranueshme është se Zyra e Zrsimit nuk ka kthyer as përgjigje. Nga Mati ka rekord ankesash. Si rezultat është pezulluar nga detyra dje drejtueja e zyrës arsimore Mat. Në Gramsh gjithashtu para një viti është larguar nga detyra drejtori dhe ishte komanduar një specialist aty, edhe ky ka marrë vendimi të gabuara dhe i është hequr detyra për këtë është dërguar një specialist i ministrisë aty”, tha Shahini.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img