Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Berluskoni sërish nën hetim, ja akuza që rëndon mbi të

spot_img

Lajme të ngjashëm

58bf24222acd71d19610114bec7641bd

Prokuroria e Firences ka nisur një tjetër hetim për Silvio Berluskonin.

Lajmin e ka konfirmuar avokati i ish-kreut të qeverisë, i cili dyshohet për përfshirje në krime të kryera nga mafia në fillim të viteve ’90.

Mediat italiane raportojnë se ky hetim për Berluskonin nisi pas përgjimeve të kryera nga policia në vitin 2016. Përgjimi u realizua në një burg ku kryente dënimin kreu i një bande mafioze, Giuseppe Graviano, i cili fliste më  një të burgosur tjetër dhe duket se është përfshirë edhe Berluskoni.

 

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img