Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Berisha zgjidh “enigmën”: Ja pse kruhet Rama! I përgjigjet direkt kryeministri

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sali Berisha ka komentuar sot gjestin e kryeministrit Rama i cili gjatë kohës që fliste në Kuvend e mbante dorën mbrapa dhe dukej sikur kruhej.

Mesa duket ish-kryeministri Sali Berisha e ka zgjidhur këtë enigmë ku sipas tij e vetmja arsye se përse Rama e bëri këtë veprim është sepse ai përdor kokainë.

“Mediat shtrojnë sot një pyetje e cila në pamje të parë ka dhe një aspekt gjysëm komik të themi por në të vërtetë mediat nuk e shtrojnë për komedi këtë pyetje e shtrojnë se ka një thelb. Pse kruhet gjithë kohen që flet Edi Rama, ka vetëm një shkak dhe kjo është kokaina. Lexoni që të gjithë simptomat e mbidozës së kokainës, mund të thoni ju se është një çështje personale ku do zgjedhë dramën e sotme me dozën e kokainës”, u shpreh Berisha.

Menjëhere kryeministri Rama ka replikuar duke thënë se nuk ishte se priste përgjigje nga Sali Berisha, por nga Nard Ndoka.

“Prisja të replikonte Nard Ndoka meqe Nardi nuk e mori fjalën, po mar une përsipër ti përgjigjem një filozofi, Lulzim Basha tha peshkatari është peshku më i madh, këto janë cështje që unë ftoj deputetin Ndoka ti zgjidhi në gjyq për të drejtat e autorit”, tha Rama. 

Më shumë

spot_img