Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Sht
26 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Berisha u shpall “non grata” në SHBA, reagon Braçe: Në këto momente më vijnë në mendje të vrarët e 21 janarit dhe Gërdecit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zv.kryeministri Erion Braçe ka reaguar menjëherë pas lajmit se SHBA ka shpallur “non grata” Sali Berishën dhe familjen e tij.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Braçe përgëzon vendimin, teksa shkruan se e vetmja gjë që i vjen në mendje janë të vrarit në protestën e 21 janarit, si dhe ngjarja e Gërdecin.

“SHBA i ndalojne hyrjen në vend “familjes”! Berisha dhe familja e tij ndalohen per shkak te korrupsionit dhe luftes ndaj demokracise!

Ne kete moment te vetmit qe me vijne me mendje jane  Ziver Veizi, Faik Myrtaj, Hekuran Deda, Aleks Nika te pushkatuar per te mbrojtur korrupsionin e familjes;

26 te vraret nga shperthimi i korrupsionit te familjes ne Gerdec” shkruan Braçe në postimin e tij.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img