Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Berisha takim me përfaqësuesit e biznesit të mesëm dhe të vogël, Albert Nasto: Plani i Ramës dhe oligarkëve po shkatërron biznesin e vogël

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetar i Shoqatës së Biznesit të vogël dhe të mesëm, Albert Nasto ka folur në takimin që ka organizuar Sali Berisha, ku tha se qeveria ka në plan të shkatërrojë biznesin e vogël.

Ai tha se këto bizneset e vogla janë në kufijtë e mbijetesës.

“Rama ka ushtruar raprezelje ndaj biznesit. Qeveria bashkë me oligarkët kanë në plan për të shkatërruar biznesin e vogël dhe të mesëm.

Ishin 200 mijë biznese në kohën e Berishës dhe tani janë 108 mijë biznese. Bizneset janë mbyllur sepse qeveria shqiptare nuk i ka përkrahur.

Kjo qeveri ka qenë armikja kryesore e biznesit të vogël dhe të mesëm. Plani i oligarkëve dhe monopoleve po shkatërron gjithçka,” theksoi Nasto.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img