Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
55 %
1.5kmh
75 %
Sht
15 °
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
E shtunë, 16 Tetor, 2021
spot_img

Berisha sulmon Zhejin dhe Stefanin: Papagaj të qeverisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas sulmit ndaj gazetares në mesditë, ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një tjetër postim në “Facebook”, ky sulmon sërish dy gazetarë. Këtë herë ishin Artur Zheji dhe Andrea Stefani që u kritikuan nga Berisha për qëndrimet e tyre në studion e “Opinion”, lidhur me çështjen e Emiljano Shullazit.

Duke i quajtur papagaj, deputeti demokrat shprehet se për Zhejin dhe Stefanin, fajin në këtë histori e kanë Sali Berisha dhe Mynyr Koni.

Postimi i plotë i Berishës:

Drejtoria e Policise ka njoftuar online Milin e Partise!

Sapo Zika dhe Prifti e denoncuan, para se t’ja dorezonin prokurorise informuan Shullazin.

Pra per te mbrojtur Saje Qorrin, kolonel Peza nxjerr ne treg dosjen.

Alfredi si Saje Qorri!!

Sot vertet Rama tha se policia e ndaloi, por Saje qorri i pergenjeshtroi dhe tha se ishte lapsus i kryeministrit se Shullazin e ka ndaluar, pra arrestuar jo policia por prokuroria.

Saje qorri, sipas gardianit dixhital, beri pergenjeshrimin e bosit te tij.

Shullazi gjate mandateve tona u arrestua kater here por e fshehin deklaraten

Papagalli nr.1 i qeverise e gjeti, “fajin e ka Saliu” sepse e arrestoi kater here!

“Fajin e ka Saliu” sepse Rama e demshperbleu, ne shkelje flagrane te ligjit, per kohen e burgut qe beri e kohen e Saliut, dhe e beri kete vetem me vendim te shkalles se pare, gje qe nuk eshte bere kurre.

Papagalli nr.1 i qeverise thote se “fajin e ka Koni”!

Prisni, Zheji do thote se eshte thjesht provokator, se Rama ka deshire te provokoje.

Trillon dhe thote se Shullazi shkoi me PD, e cila ne fakt e arrestoi 4 here.

Kryeministri e ka pritur ne zyre dy here.

Papagalli e gjeti, te vetmen gje qe beri si duhet ishte krahasimi me Myslym Pezen, pra eshte hero i Edi Rames!!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img