Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
36 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Berisha sulmon Bashën nga Berati: I vinin mesazhe, s’përmendte emrin e kundërshtarit në protestat e PD

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë takimit në Berat, nuk ka kursyer as sulmet ndaj ish-kreut të PD, Lulzim Basha.

Berisha tha se Lulzim Basha shuante protestat e qytetarëve pasi merrte mesazhe dhe i binte telefoni. Ndër të tjera ia tha se qytetarët shkonin në protestat e PD, ku Basha nuk guxonte të përmendte emrin e kundërshtarit të tij para demokratëve.

albsig

spring

“Opozita nën drejtimin e Bashës me pasivitetin dhe pazaret e saj nuk ngjallte shpresë kur demokratët vinin nga Berati, Përmeti e shumë qytete të tjera për të protestuar. Ish-kryetarit i binte telefoni, merrte mesazhe dhe nuk guxonte të përmendte emrin e kundërshtarit para jush.

Kjo është e vërteta. Në gjithë këtë dëshpërim që na shoqëroi në kohëra për shkak të historisë së vështirë, PD nuk ishte në lartësinë e idealeve tuaja, por ju qëndruat.

Më 25 prill ishim 620 mijë shqiptarë dhe pas kësaj përsëri Basha do të angazhohej për llogari të qeverisë në veprime anti-ligjore dhe anti-demokratike në parti” tha Berisha.

“Si mund të vjedh unë dy metra i gjatë. Vjedh me fimra ti s’ke nevojë për xhepa. Vjedh me qindra million. Na thuaj pak si e firmose ti me procedur negociate për djegien. Na thuaj pak zoti Rama si firmose ti të shpallësh burrin e ministres investitor strategjik, në një kohë kur thuhet se familjarët e ministrave nuk mund të përfitojnë asnjë qindarkë.

Ftoj çdo demokrat që të dielën të merrni pjesë në procesin për zgjedhje kryetarit të PD, të votoni të lirë. Të votoni për të bërë kontrastin më të madh” tha Berisha ndër të tjera.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img