Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
43 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Berisha SULMOI Ardian Çipën, i përgjigjet publikisht vëllai gazetar: Je një shpifës që do të përballesh me drejtësinë! Do të të denoncoj!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha ka reaguar sot në rrjete sociale, pas daljes publike të kryeministrit Rama me drejtues të policisë së shtetit, të cilëve iu dha disa porosi.

Në shënimin e tij ku i bën disa pyetje Ramës, Berisha shënjestron dhe ish-drejtorin e Policisë së Tiranës, Ardian Çipa.

“Cili polic të detyron ty të rikethesh A. Çipën në funksionet më të larta, njeriun që vodhi kasafortën e dosjeve me sekrete të krimit, bashkëpuntorin e Genci Xhixhës dhe Olsit tënd?”, pyet Berisha pasardhësin e tij në qeveri.

Screenshot 4 15

I menjëhershëm ka qenë dhe reagimi i gazetarit të njohur Aleksandër Çipa, i cili ka dalë në mbrojtje të vëllait duke e quajtur ish-kreun e PD një shpifës publik.

Në komentin e tij poshtë shënimit të Berishës, Aleksandër Çipa e denoncon atë publikisht dhe e paralajmëron se do e padisë për shpifje në gjykatë, ku do t’i duhet të përballet me drejtësinë.  

Screenshot 5 10

Më shumë

spot_img
spot_img