Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
2.1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
18 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

Berisha: Sot mbarë Shqipëria proteston në Tiranë kundër narkoqeverisë, këto çmime as në Ukrainë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me protestën që pritet të mbahet ditën e sotme në orën 11:00 në Tiranë, kundër rritjes së çmimit të naftës dhe shportës ushqimore.

Përmes një postimi në “Facebook”, ish-kryeministri shkruan se kjo protestë do të mbahet kundër “narkoqeverisë” , për rritjen stratosferike të çmimit të naftës dhe ushqimeve si në asnjë vend tjetër.

“Sot mbare Shqiperia proteston ne Tirane!      

Kunder narkoqeverise per rritjen stratosferike te  çmimit te naftes ne 2.2 euro ne kohe qe ne Maqedonine e Veriut fqinje shitet me 1.3 euro, dyfishimin e çmimit te vajit dhe ushqimeve te tjera si ne asnje vend tjeter as vet ne Ukraine!  

Rrofte protesta! Sb”, shkruan Berisha.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img