Berisha: Si mund të pranonte Meta të dorëhiqej për Shkëlzenin?

Publikuar tek: politike, më 21:55 11-03-2015 Berisha: Si mund të pranonte Meta të dorëhiqej për Shkëlzenin?

Kryeministri Sali Berisha ka folur sërish për çështjen “Doshi” dhe akuzave që janë bërë në drejtim të tij nga maxhoranca se ka qenë ai që ka urdhëruar vrasjen e deputetëve.

Gjatë një interviste për “Ora News”, Berisha e ka konsideruar këtë ngjarje unike në historinë pluraliste të Shqipërisë.

Duke komentuar deklaratën e kreut të Kuvendit Ilir Meta se ka dhënë njëherë dorëhqjen për Shkelzenin, ish-kryeministri është shprehur se ishte pamundur që Meta të dorëhqej për shkak të djalit të tij. Sipas Berishës, nëse do të kishte një video ku ishte përfshirë Shkëlzeni, Edi Rama do ta kishte publikuar me kohë.

Berisha ka konfirmuar se protesta e nesërme do të jetë paqësore dhe u ka bërë thirrje qytetarëve që të bëhen pjesë e saj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095829963684082
array(1) { ["section"]=> string(65) "berisha-si-mund-te-pranonte-meta-te-dorehiqej-per-shkelzenin-5598" }