Tirana
few clouds
21 ° C
21 °
21 °
49 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Berisha sherr me Dudushin “live”: Ramës t’i kishe thënë dil përjashta. Gazetari: Unë s’shitem aty kishte 13 FRESSH-ista

spot_img

Lajme të ngjashëm

6e51ebf49b8a0217f5abc326a3fa1d92

Ish kryeministri Sali Berisha është përplasur me gazetarin Alban Dudushi teksa diskutonin për protestën e studentëve dhe debatin që kryeministri Edi Rama pati në emisionin “Top Shoë” me disa studentë, nga të cilët një pjesë e madhe rezultuan të ishin anëtarë të FRESSH.

Berisha i tha Dudushit në emisionin “Open” se duhet ta kishte nxjerrë jashtë studios Edi Ramën, ndërsa u shpreh se studentët që shkuan aty tradhëtuan kauzën e studentëve protestues për të mos patur ansjë kontakt me Ramën.

Pjesë nga debati:

Berisha: Ai i ka marrë i ka zgjedhur

Dudushi: Nuk është e vërtetë

Berisha: Si nuk është e vërtetë, a ti nxjerr unë këtu, nga shkodra, nga gjirokastra

Dudushi: Meqë e the këtë punën e FRESSH-istëve që kanë qenë në emision, FRESSH pa FRESSH ata ishin studentë

Berisha: Ishin të paautorizuar nga këta

Dudushi: Për të marrë ata studentë që kanë qenë aty kanë aplikuar 400 veta në Facebook. Në këtë kuptim, është e vërtetë unë nuk jam shef kuadri… Por nuk mund t’i thosha mos hajdeni.

Dudushi: Nga 90 që ishin aty kanë qenë 13 të nxjerrë nëpër portale si të FRESSH-it

Berisha: Unë nuk flas me protalet, po deshe të tregoj me dhjetra fotografi që më kanë dërguar.

Berisha: Unë e kuptoj që s’të vjen mirë ty, por këta kanë një kod. Një kod që thotë përfaqësojnë vetveten.

Berisha: Ti ta nxirrje Edi Ramën jashtë nga salla, kur vërsulej drejt studentëve t’i thoshe dil jashtë.

Dudushi: Unë nuk jam nga ata që as shitem e as blehem. Ajo që është bërë aty ska qenë produkt i Edi Ramës.

Berisha: Ata që erdhën aty thyen besën e studentëve. Ata ishin në një kod unik që nuk kemi negociata.

Berisha: Edhe unë në status nuk kam përmendur Dudushin, por Blushin dhe Ramën.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img