Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
34 %
1kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Berisha s’heq dorë nga protesta e 6 dhjetorit: Do jetë madhështore, Bulevardin nuk e lëshojmë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka folur jashtë Kuvendit në lidhje me protestën e paralajmëruar në 6 dhjetor, ditën kur Shqipëria pret liderët e BE dhe Ballkanit Perëndimor.

Berisha tha se protesta do të jetë madhështore dhe se liderët e BE e dinë që nuk është për ta, por për Edi Ramën.

“Protesta e 6 dhjetorit do jetë madhështore. Liderët europiane nuk janë si Edi Rama, por të zgjedhur me votën e qytetarëve të tyre, votë të lirë. Ata e dinë se nga vota e tyre buron e drejta. Gjithçka është në dorën e protestuesve dhe organizatorëve. Ata do vendosin. Ne bulevardin nuk e lëshojmë” tha Berisha.

Kujtojmë që më herët Policia ka ndaluar Berishën që të mbajë protestë më 6 dgjetor, pasi Tiran do të jetë në siguri të lartë për ardhjen e liderëve botërorë.

Më shumë


spot_img

spot_img