Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Berisha sërish akuza Olsi Ramës: Kaloi kufirin me kokainë dhe bandën e Bostonit, jep shpjegime

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur sërish akuza ndaj vëllait të shefit të qeverisë, Olsi Rama.

Nga seanca parlamentare, Berisha akluzon vëllain e Ramës se ka kaluar kufirin në 2014-ën një makinë me drogë, i shoqëruar edhe nga banda e Bostoni. Për këtë Berisha ka kërkuar shpejgime prej Ramës.

“Olsi Rama kaloi kufirin më datë 08 06 2014 me makinën me targë AA 653 DN,  ka kaluar kufirin edhe me 13  07 2014. Me këtë makinë ka kaluar kufirin për transport droge. A është kjo një akuzë konkrete? Dil dhe jep shpjegime. Pse yt vëlla me makinën e kokainës ka ardh me një bandë nga Bostoni, që merret me trafik droge. Më thuaj ti Ulsi, Sejdinin kush e kandidon, opozita apo Rama? Cfarë është Sonil Çela? Kush e përcolli jashtë? Sepse Rama ka dhënë urdhër”, u shpreh Berisha.

Më shumë

spot_img