Tirana
broken clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
2.6kmh
75 %
Pre
17 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Berisha publikon foton dhe denoncon: 250 qytetarë shqiptarë janë strehuar në çadra në parkun publik të Parisit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një foto në rrjetet sociale, në të cilën shihen disa emigrantë që kanë ngritur çadrat në një park publik.

Berisha thotë se kjo foto është bërë në parkun publik karshi Prefekturës së Parisit në Francë, në të cilin kanë ngritur çadrat 600 refugjatë, 250 prej të cilëve janë shqiptarë.

“Ne parkun publik karshi Prefektures se Parisit mbi 600 refugjate jane strehuar ne çadra! Midis tyre rreth 250 jane qytetare te Kanabistanit te Kreut te Meduzes! Sb”, shkruan Berisha.

Më shumë
spot_img
spot_img