Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Berisha: Prokurori Gentian Ternova u shkarkua vetëm se ishte nga veriu

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish kryeministri Sali Berisha akuzon Komisionin e Pavarur të Kualifikimit se shkarkoi prokurorin Genian Ternova për shkak të origjinës së tij nga veriu i Shqipërisë.

Berisha tha se Ternova nuk është përfolur për lidhje me krimin.

Genti Tërnova absolutisht nuk është përfolur për lidhje me krimin. Kishte një apartament të vjetër dhe ajo që doli ishte dy çmime, para vlerësimit dhe pas vlerësimit, si çdo gjë në Shqipëri që ka dy çmime. I nxorën një dosje që ky ia kishte dhënë një prokurori tjetër, sepse dy prokurorë që e kishin patur para tij, nuk kishin bërë asgjë. Dhe pse iku vetëm se ishte nga veriu.

Vangjeli: Është e rëndë kjo që thoni…

Jo Edi Rama ka alergji nga veriu

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img