Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
2.1kmh
0 %
Hën
27 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

Berisha përsërit thirrjen për protestë: Sot tirani lebetitet! Uragan i paparë në orën 12:00

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka përsëritur sërish thirrjen për protestë, teksa thotë se do të mbahet në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Protesta është parashikuar të mbahet në orën 12:00. Ndonëse Berisha insiston se do të organizohet përballë me Kryeministrinë, kjo duket e vështirë të ndodhë, për shkak të perimetrit të sigurisë që është vendosur prej ditës së djeshme.

“Sot tirani lebetitet! Uragan i paparë në ora 12:00 në Bulevardin Dëshmorët e Kombit! #sb’, shkruan Berisha në rrjetet sociale.

Mësohet se rreth një mijë simpatizantë të Partisë Demokratike janë nisur nga Vlora dhe zona të tjera në jug të vendit.

 


Më shumë