Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Berisha për tragjedinë e Gërdecit: Kam kërkuar të shpallej vrasje shtetërore pa dashje, bëra gjithçka që u rindërtua ajo zonë me miliona euro

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

657d29963ac098bd8140f45059a8d520

Ish-kryeministri Sali Berisha është shprehur në emisionin “Tempora” se ka kërkuar në parlament që vrasjet e Gërdecit të shpalleshin vrasje shtetërore pa dashje.

Ai u shpreh se Gërdeci ishte një aksident teknologjik, por kishte edhe përfshirhje shtetërore, ndërsa shtoi se ai ka bërë gjithçka që ajo zonë të rindërtohej.

“Kam kërkuar në parlament që tragjedia e Gërdecit të shpallej vrasje shtetërore pa dashje. E kam kërkuar pasi ishte aksident teknologjik, por kishte edhe përfshirje shtetërore. Atëherë meqë kishte ndërmarrje shtetërore për sigurinë, padyshim kishte një përgjegjësi shtetërore.

Unë bëra gjithçka dhe u rindërtua ajo zonë me miliona euro. Unë kërkova që të shpalleshin vrasje shtetërore pa dashje. Këta që përdorën Gërdecin vazhduan që ta përdorin këtë term në gjykatë”, tha Berisha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img