Hapësire reklamuese

Politikë

Berisha paralajmëron protesta: S’do ndalemi deri në dorëheqjen e Ramës

Shkruar nga Newsbomb
Berisha paralajmëron protesta: S’do ndalemi deri në

Ish-kryeministri Sali Berisha së bashku me anëtarin e Kryesisë, Belind Këlliçi janë duke zhvilluar një konferencë me gazetarët.

Berisha është pyetur nga gazetarët nëse do të ketë protesta pas festave të fundvitit. Ish-kryeministri tha se nga janari do të nisin protestat, të cilat sipas tij nuk do të ndalim më deri sa kryeministri Edi Rama të japë dorëheqje.

“Protesta do ketë në muajin janar. Të gjitha varen nga vendimi i shqiptarëve për të përballur me diktaturën e re. Tani ne jemi në këto kushte do fllojmë në janar protestat dhe nuk do ndalojë deri sa të dorëhiqet Edi Rama. Ka një vullnet nga demokratët dhe do mobilizohemi më shumë”, tha Berisha ndër të tjera.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese