Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Berisha paralajmëron ashpër Ramën për shkarkimin e Metës: Po e firmose do kesh fundin e shpejtë të një puçisti

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për herë të parë publikisht lidhur me procesin e nisur nga maxhoranca për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Berisha e quan shkarkimin e Metës si grusht shteti për shkatërrimin dhe kapjen e institucionit të Presidentit.

Berisha paralajmëron Ramën, duke i kërkuar të mos e firmosë shkarkimin e Metës.

Reagimi i plotë i Berishës:

Procesi i Edvin Droges kunder presidentit, proces i puçist antikushtetues!

Te dashur miq, pas grabitjes se zgjedhjeve, dhunimit masiv te vullnetit te shqiptareve me angazhimin e te gjithe shtetit monist, balozeve te zi te krimit dhe qindra milione euro para dorge por edhe te thesarit te shtetit, Edi Rama, kreu i meduzes se krimit te organizuar, Lukadroga i Balkanit rinisi menjehere vazhdimin e grushtit te shtetit me procesin antikushtetues te shkarkimit te presidentit te republikes.

Ne kete proces ai, duke shkelur ne menyre flagrante parimet themelore te kushtetues dhe disa nene te saj, kerkon te rrafshoje dhe institucionin e fundit qe nuk kontrollon ne Shqiperi dhe te vendos pushtetin e tij absolut te bazuar mbi krimin, drogen dhe vjedhjen e korrupsionin.

Denoj me ashpersin me te madhe kete akt puçist destabilizues dhe paralajmeroj Edi Ramen se po firmos keshtu fundin e shpejte dhe merituar te nje krimineli puçist. sb

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img