Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
1kmh
0 %
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
36 °
E premte, 1 Korrik, 2022
spot_img

Berisha nuk i ndahet Alibeajt, e sulmon sërish: Kemi të dhëna se…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha, ditën e sotme në një deklaratë për mediat paralajmëroi protesta në të gjithë vendin.

Gjithashtu ai sulmoi sërish kreun e Grupit Parlamentar të PD-së, Enkelejd Alibeaj, për të cilin tha se me pseudo opozitën po bëhen fasadë  Ramës në reformën territorial dhe reformën zgjedhore.

albsig

spring

“PD denoncon përpjekjet e Edi Ramës dhe bashkëpunimin e tij me pseudo opozitën për reformën territoriale dhe reformën zgjedhore. E konsiderojmë këtë akt të Alibashës si një nga aktet më të shëmtuara që ai bën në kurriz të vendit me Edi Ramën.

PD do të paraqesë shumë shpejt qëndrimin e saj lidhur me këto reforma. Sa i përket komisionit për investimet strategjike nuk kam asgjë kundër, por zhvillimet janë shumë shqetësuese dhe do ti ndjekim. Ka të dhëna që synimet janë të kundërta me atë që presin qytetarët. Në rast se do të bëhet transparencë e vërtetë, do ta duartrokasim, por në rast se do të përdoren për të mbuluar afera më të mëdha siç është porti i Durrësit apo Butrinti, çka ne kemi disa të dhëna paraprake do reagojmë në kohë”, deklaroi Berisha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img