Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

Berisha: Në Kuvendin e 11 Dhjetorit, Azem Hajdarin do e shpallim “President Nderi të PD-së”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha njoftoi se më datën 11 Dhjetor, ku do të mbahet Kuvendi Kombëtar i thirrur nga vetë ai, do të shpallin Azem Hajdarin  “President Nderi i Përjetshëm i Partisë Demokratike”. Këtë deklaratë Berisha e bëri gjatë takimit me demokratët në foltoren e Librazhdit mbrëmjen e kësaj të enjte.

Kam kënaqësinë t’ju informoj ju dhe gjithë demokratët në të gjithë Shqipërinë, se në Kuvendin e datës 11 dhjetor, tribuni i pluralizmit shqiptar dhe themeluesi i PD-së, Azem Hajdari do të shpallet president nderi i përjetshëm i kësaj partie.

Së dyti, në analizë të ftohtë, një nga shkaqet e dështimit tonë tetë vjeçar është largimi i PD nga shtyllat kryesore të saj, të ekzistencës së saj, të përndjekurit politik, pronarët dhe vlerat kryesore të forcave konservatore në botë, familja, dinjiteti njerëzot, prona dhe interesi kombëtar“, u shpreh Berisha në foltoren në Librazhd.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img