Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Berisha: Nesër nis stina e protestave mbarëpopullore

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha nëpërmjet një postimi në facebook, u ka bërë thirrje qytetarëve ti bashkohen protestës së nesërme në orën 11:00, për çmimin e naftës dhe taksave të larta.

Sipas Berishës, nesër çelet stina e protestave mbarë popullore me qëllim kryesor uljen e taksave dhe rrëzimit të murit të korrupsionit dhe krimit të organizuar.

 

Deklarata e Berishës:

 

Te dashur miq, neser ne ora 11:00 qytetaret shqiptare, me thirrjen e Partise Demokratike, fikin aty ku ndodhen per 5 minuta makinat ne shenje proteste per çmimin me te larte te naftes ne Europe per shkak te taksave te qeverise, me te lartat ne kontinent. Neser pra çelet sezoni i protestave mbare popullore antiqeveritare, protestave kunder klikes Rama – Meta qe do kete si qellim kryesor uljen e taksave te naftes dhe taksave te tjera te rritura, uljen e çmimit te energjise, rrezimin e murit te korrupsionit dhe krimit te organizuar, zevendesimin e shtetit policor te neo-bllokmeneve me shtetin ligjor.

Te dashur qytetare, ju ftoje qe me perkushtimin, guximin, vendosmerine tone te nxjerrim vendin nga honet e papunesise, varferise, korrupsionit, pasigurise ku e kane rrokullisur oligarket Rama – Meta!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img