Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Berisha në “LISTËN E ZEZË” të SHBA, Richard Grenell: Vendim i administratës së tanishme, s’e komentoj dot

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish i dërguari i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Riçard Grenell është pëytur për shpalljen non-grata të ish-Presidentit Sali Berisha nga Departamenti Amerikan i Shtetit.

Gjithashtu Grenellit i është kërkuar edhe një reagim në lidhje me deklaratat e Berishës, për ndikimin e Geoge Soros apo kryeministrit Rama tek Departamenti i Shtetit.

Por, Grenell në një intervistë në News24, është treguar rezervuar dhe i tërhequr në komente.

“Shiko këto janë vendime të administratës së tanishme dhe nuk do i komentoj”, tha Grenell.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img