Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
44 %
1kmh
40 %
Enj
13 °
Pre
11 °
Sht
10 °
Die
7 °
Hën
7 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Berisha mesazh në TikTok për 28 Nëntorin: Çdo i ri të marrë përgjegjësitë që Shqipërinë ta shndërrojmë në kopshtin më të bukur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i PD, Sali Berisha ka përcjellë një mesazh për 110-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë.

Berisha me një mesazh në “Tik Tok” uron shqiptarët në këtë ditë historike. E ndër të tjera ai dha edhe mesazhin duke thënë se të rinjtë po largohen masivisht nga Shqipëria për shkak të regjimit.

Ai u bërri thirrje të rinjve që të marrin përgjegjësinë dhe ta shndërrojnë Shqipërinë në kopshtin më të bukur të ëndrrave.

“Me këtë mesazh dua tju uroj gëzuar ditën e Flamurit, ditën e Pavarësisë së Shqipërisë. Të shpreh nderimin për Ismail Qemalin dhe për ata që sakrifikuan me jetë me, penë dhe të gjitha fomrmat dhe bënë të mundur pavarësinë e këtij vendi. Pa Pavarësinë e Shqipërisë ne do ishim vidhisur në honet apo mjegullnajat e ballkanit. Lavdi Zotit ne jemi në Shqipëri në Kosovë. Ne sot kemi një problem që është ky regjim, i cili me antireformat po përze shqiptarët. Rininë e popullit.

Ndaj dhe kjo ditë është një thirrje për çdo të ri të këtij vendi për çdo shqiptar të marrë përgjegjësitë e tij në mënyrë që Shqipërinë, këtë tokë të begatë, këtë vend të bekuar ta shndërrojnë në kopshtin më të bukur të nëdrrave tona, në shtëpinë e të ardhmes sonë. Zoti e bekoftë Shqipërinë” tha Berisha në mesazhin e tij.

 

@prof.dr.saliberisha Të dashur miqtë e mi, Me këtë mesazh dëshiroj t’ju uroj nga zemra Gëzuar Ditën e Flamurit! Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë! #sb ♬ original sound – Sali Berisha

Më shumë


spot_img

spot_img