Tirana
clear sky
-2.5 ° C
-2.5 °
-2.5 °
50 %
2.6kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Berisha kthehet në selinë e PD, falënderon protestuesit: Iu faktuan shqiptarëve se Lulzim brava është sot një armik i egër, protesta e radhës do të mbahet…

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha sot ka shkuar sërish në selinë e PD me komisionit e përkohshëm të rithemelimit të PD-së.

Berisha ka falënderuar protestuesit që morën pjesë në protestë, teksa edhe një bërë tha se do të këtë një protestë në kohën e duhur.

“Erdha këtu për të shprehur në emër të Komisionit të Rithemelimit të Përkohshëm të PD, përshëndetet më të zjarrta mirënjohjen më të pakufishme ndaj heronjve të 8 janarit, të cilët në një mision historik. Ku me guximin dhe mençurisë dhe gjakftohtësinë që i karakterizon u faktuan shqiptarëve se Lulzim Brava është sot një armik po kaq i egër, një fytyrë kaq mizore, ndaj dhe për demokratët shqiptar erdha këtu për të falënderuar ata dhjetra mijëra protestues që erdhën nga të gjitha anët.

Sakrifikuam dhe u larguan pasi hodhi narkobandit me uniformë, përdorën sasi toksike gazi kundra tyre dhe se pavarësisht nga këto u konstatuan dyert e blinduara.

Gjithashtu dua te shpreh solidaritetin tim mirënjohjen e pakufishme te demokratëve që u arrestuan me lista të dala nga ai që shqiptarët po i thonë jo Lulzim po Lulzi. Në një bashkëpunim të ethshëm me narkopolicinë, pas përfundimit janë formuluar lista dhe arrestuar dhe ndaluar demokratë që nuk kishin kryer në mënyrë absolute asnjë lloj akti që duhet ti bëj përgjegjës.

Protesta e radhës do të mbahet por gjithçka do jetë në funksion të interesit të tyre dhe një kohë të përshtatshme.  Ata të cilët mendojnë se, ose pranojnë për kryetar atë të emëruar nga Edi Rama bëjnë një akt destabilizes ndaj Shqipërisë ”tha Berisha ndër të tjera.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img