Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.6kmh
75 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Berisha kërcënon Bashën: I është futur lojës më të rrezikshme në 30 vite, do përfundojë në…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka lëshuar një sërë akuzash dhe kërcënimesh ndaj kryeministrit Edi Rama, kryetarit të PD, Lulzim Basha dhe filantropit amerikan George Soros.

Për Bashën, Berisha tha nga “foltorja” e Burrelit, se “është futur në lojën më të rrezikshme të 30 viteve të fundit”.

Më tej Berisha e akuzoi Bashën se ka manipuluar edhe zgjedhjet e fundit për kryetar të PD-së.

Pjesë nga deklarata e Berishës:

Pengu i tij i cili është futur në lojën më të rrezikshme në 30 vitet e fundit, do të arkivohet në arkivat e turpit në historinë ë këtij vendi. Mafia e George Sorosit do të dështojë me turp dhe këtë dështim e mirëpret Shqipëria dhe forcat konservatore kudo në botë.

Lulzim Basha ke borxhe të jashtëzakonshme demokrateve dhe demokratëve të Shqipërisë. Do kthehem te vota përsëri, ua them ju këtu. Procesi që ai zhvilloi për zgjedhjen kryetar të PD, ishte një proces kryekëput i manipuluar. Na zgjodhi një kryesi pa votë, për herë të parë në historinë e PD. Peng-Basha që imiton Ramën, zhduku votën, spostim direkt i partisë drejt formave komuniste.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img