Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
38 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
36 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Berisha “injoron” akuzat e DASH: Kjo nuk është më e rënda, ju tregoj se çfarë ndodhi në vitin 1994

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka “injoruar” akuzat e Departamentit Amerikan të Shtetit, pasi u shpreh se këto nuk janë akuzat më të rënda që i janë bërë.

Ai tregoi se akuza më e rëndë ndaj tij është në vitin 1994, kur në një deklaratë që u shpërnda në të gjithë Europën, thuhej se qeveria e tijn përkrahte terrorizmin.

“Akuza më e rëndë është se qeveria ime kishte penguar luftën kundër terrorizmit dhe vetëkuptohet se kishte përkrahur terrorizimin. Ka bërë bujë kjo dhe ushtroi në të gjithë Europën. Filluan e sqaruan ata që i njihja dhe në këtë deklaratë ishte një poshtërsi njerëzore e pafundme. Pse? Këtu është bërë një operacion në 1993-1994 një operacion kundër terrorizmin nga më të përsosurit. Për këtë operacion gazetat më të mëdha shkruan për suksesin e Shqipërisë. Iku ky operacion dhe ndërroi pushteti, erdhën këta dhe nxorën këtë që kishin dhënë një kontribut të jashtëzakonshme i hoqën nga shërbimi. Më pas erdhi një drejtor i rëndësishëm i departamenti dhe i kam thënë fjalë shumë të rënda që nuk ia kam thënë askujt. I fola shumë rëndë”, tregoi Berisha.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img