Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
42 %
7.7kmh
0 %
Sht
28 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Berisha i prerë: Pas “non-gratas” time qendron Rama dhe Xhorxh Soros

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka thënë sot në një intervistë për Tv Klan se deklarata e zëdhënësit të Departamentit Amerikan të Shtetit, provoi bindjen e tij se pas vendimit për shpalljen “non grata”nga ana e Sekretarit Amerikan të Shtetin Antony Blinken qëndron Kryeministri Rama dhe multimiliarderi Xhorxh Soros.

“Dhe çfarë doli, burimet ishin OJF-të lokale e rajonale, të gjitha të Sorosit kundër Berishës. Ishin mediat e sponzoriazuara ndaj Soros dhe ishte Rama direkt me hetimi qeveritar anti-korrupsion”.

Por a ka DASH burime apo informacione më të klasifikuara, që mund të dalin më pas në dritë?                     

“E ftoj Sekretarin Blinken të publikojë çdo gjë pa asnjë lloj hezitimi”, tha Berisha.

Më shumë

spot_img
spot_img