Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Berisha ‘fushatë’ kundër AstraZeneca-s, SULMON “EMA”-n: Bëri deklaratë cinike, PO VDESIN të rinj dhe gra…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ce152c426f33d4af8b188a6f93db0842

Ish-kryeministri Sali Berisha sulmon Agjencinë Europiane të Barnave, pas deklaratës se vaksina anti-Covid e AstraZeneca është e sigurtë.

Berisha tha se në momentin që kanë vdekur njerëz, askush nuk duhet ta bëjë vaksinën. Më tej Berisha shtoi se s’ka asnjë provë që të vërtetojë lidhjen mes vdekjeve dhe vaksinës, por shkencëtarët po punojnë për këtë gjë.

Berisha theksoi si shqetësues faktin që kanë vdekur pas kryerjes së vaksinës “mosha të reja dhe gra”.

“Kjo është një deklaratë skandaloze, cinike, askush nuk ka të drejtë ta bëjë vaksinën nëse shkakton vdekjen.

Sot EMA për hir të së vërtetës, deklaroi se do të duhen studime më të thelluara. Sot grupe studiuesish kanë filluar të hedhin dyshimet e para edhe për të dhëna që mund të tregojnë shkak-pasojë të vdekjeve me vaksinën AstraZeneca. Kjo vaksinë u miratua gjerësisht, por sot është e pezulluar në shumë vende të BE. Dhe EMA tani na thotë se do na duhet më shumë kohë, këto koicidenca apo lidhje, janë në mosha të reja dhe gratë e reja”, deklaroi Berisha për KlanNews.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img