Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
38 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
36 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Berisha flet në Kuvend për koncesionin e vëllait të kryeministrit Rama, Newsbomb.al publikoi lajmin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0440e1c01bb51a68d57346ee8abce7cf

Newsbomb.al publikoi ditë më parë skemën e dyshuar të kompanive, pas të cilave qëndron vëllai i kryeministrit Edi Rama, lidhur me koncesionin e planifikuar të TVSH-së. Duket se hijet e mëdha të dyshimit qëndrojnë për Olsi Ramën dhe ortakun e tij, Endri Meksin, djalin e ish-kryeministrit demokrat Aleksandër Meksi.

Sot në Kuvend ka folur për këtë gjë edhe ish-kryeministri Sali Berisha.

‘’Nuk ta thashë unë ishte Olsi, ta thanë mediat’’, tha Berisha në Kuvend.

“Kompani serioze bastesh, me Gaz Demin. Marrin fusin Meron dhe stërmeron, langonjtë, këto i kanë mediat e huaja dhe do t’i japin 100 milionë shpërblim.

I them Edi Ramës, tërhiqu nga këto në mënyrë absolute. Nuk ta thashë unë ishte Olsi, ta thanë të gjitha mediat se Olsi ishte në kompani. Ti duhet ta mbyllje menjëherë dhe t’u thoshe shqiptarëve që kjo s’do ndodhë kurrë’’, tha Berisha.

LEXO EDHE:HIJE DYSHIMI MBI KONCESIONIN, A DO JENE FITUESIT VELLAI I RAMES DHE DJALI I ISH-KRYEMINISTRIT MEKSI?

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img