Hapësire reklamuese

Politikë

Berisha flet në Kuvend për koncesionin e vëllait të kryeministrit Rama, Newsbomb.al publikoi lajmin

Shkruar nga Newsbomb

Newsbomb.al publikoi ditë më parë skemën e dyshuar të kompanive, pas të cilave qëndron vëllai i kryeministrit Edi Rama, lidhur me koncesionin e planifikuar të TVSH-së. Duket se hijet e mëdha të dyshimit qëndrojnë për Olsi Ramën dhe ortakun e tij, Endri Meksin, djalin e ish-kryeministrit demokrat Aleksandër Meksi.

Sot në Kuvend ka folur për këtë gjë edhe ish-kryeministri Sali Berisha.

‘’Nuk ta thashë unë ishte Olsi, ta thanë mediat’’, tha Berisha në Kuvend.

“Kompani serioze bastesh, me Gaz Demin. Marrin fusin Meron dhe stërmeron, langonjtë, këto i kanë mediat e huaja dhe do t’i japin 100 milionë shpërblim.

I them Edi Ramës, tërhiqu nga këto në mënyrë absolute. Nuk ta thashë unë ishte Olsi, ta thanë të gjitha mediat se Olsi ishte në kompani. Ti duhet ta mbyllje menjëherë dhe t’u thoshe shqiptarëve që kjo s’do ndodhë kurrë’’, tha Berisha.

LEXO EDHE:HIJE DYSHIMI MBI KONCESIONIN, A DO JENE FITUESIT VELLAI I RAMES DHE DJALI I ISH-KRYEMINISTRIT MEKSI?

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese