Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Berisha flet ashpër nga Kosova: Më përpara takoj një serb se Hashim Thaçin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka sulmuar ashpër presidentin e Kosovës Hashim Thaçi përsa i përket çështjes së ndarjes së kufijve.

Duke folur në emisionin ‘Pressing’, në T7, Berisha është shprehur se plani i Thaçit për kufijtë parashikon ndarjen e Kosovës, ndërsa ka shtuar se më përpara do të takonte një serb se Hashim Thaçin, shkruan Gazeta Express.

Gjithashtu ish-kryeministri tha se Thaçi po i ndjek planet e Serbisë për Kosovën.

‘Askush nuk është dakord me Thaçin për këtë ide. Kjo ide është plan i Serbisë dhe nuk duhet të përkrahet nga askush. Luftëtarët e vërtetë janë kundër Hashim Thaçit.’

 

Më shumë

spot_img