Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Berisha flet ashpër nga Kosova: Më përpara takoj një serb se Hashim Thaçin

spot_img

Lajme të ngjashëm

ebf69da8ac256f4756652ebcfbb69301

Ish-kryeministri Sali Berisha ka sulmuar ashpër presidentin e Kosovës Hashim Thaçi përsa i përket çështjes së ndarjes së kufijve.

 

Duke folur në emisionin ‘Pressing’, në T7, Berisha është shprehur se plani i Thaçit për kufijtë parashikon ndarjen e Kosovës, ndërsa ka shtuar se më përpara do të takonte një serb se Hashim Thaçin, shkruan Gazeta Express.

Gjithashtu ish-kryeministri tha se Thaçi po i ndjek planet e Serbisë për Kosovën.

‘Askush nuk është dakord me Thaçin për këtë ide. Kjo ide është plan i Serbisë dhe nuk duhet të përkrahet nga askush. Luftëtarët e vërtetë janë kundër Hashim Thaçit.’

Më shumë

spot_img