Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1.5kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
8 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Berisha dorëzon sot 4200 firma për Kuvendin Kombëtar të PD

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri i Shqiperisë Sali Berisha në një takim të zhvilluar dje në Pogradec dha lajmin se sot do të 4200 firma të Kuvendit Kombëtar.

Ai shtoi se në Kuvend, përpos këtyre firmave, do të vijnë edhe mbi 10 mijë demokratë dhe do të mbahet festa më e madhe e rikthimit të partisë. 

“Për kryetarin kam një lajm të hidhur: nesër dorëzohen 4200 firma të Kuvendit, i them kryetarit pa parti përkulu para firmave të anëtarëve. Do të vijnë në Kuvend 10 mijë të tjerë, do të jetë festa më e madhe në parti. Do të jetë fitorja vendimtare, rroftë partia, rrofshi ju”, tha Berisha nga foltorja e Pogradecit.

Sali Berisha syon që me mbledhjen e Kuvendit Kombëtar të shkarkojë Kreun e PD, Lulzim Bashën.

Edhe pse Berisha ka mbledhur 4200 firma do të vijojë me “Folteren” ku e radhës do të jetë në Sarandë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img