Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Berisha del bllof me denoncimin, si rrallë herë fshin postimin

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar sot kryebashkiakun Erion Veliaj dhe Policinë e Tiranës se kanë fshehur vdekjen e një punonjësi të pastrimit.

Berisha tha se punëtori i komunales kishte vdekur në një krim horror, duke humbur kokën gjatë punës. Por e vërteta është ndryshe.

I njeri ka ndërruar jetë si pasojë e plagëve të rënda teksa po mundohej të riparonte një problem në makinën që grumbullon mbetjet, në Durrës dhe jo në Tiranë.

I keqinformuar nga qytetari dixhital, Berisha ka fshirë më pas postimin.

Policia thotë se gjarja e rëndë ka ndodhur brenda kampit të Muxhahedinëve në Manëz. I ndjeri ishte baba i katër fëmijëve.

Më shumë