Tirana
broken clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
75 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
23 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Berisha bën deklaratën e fortë për kandidatin e PS-së: Lavdrim Krrashi nën hetim për korrupsion në Angli, ka zhvatur shqiptarët në Britani

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar disa mesazhe të atyre që ai i quan qytetari dixhital, në lidhje me kandidatin për deputet të PS-së në Dibër, Lavdrim Krrashi.

Dy qytetarët raportojnë tek Berisha se Krrashi është nën hetim në Angli për korrupsion.

albsig

Sipas tyre, Lavdrim Krrashi ka zhvatur shqiptarët në Britani duke punuar në Bashki. Ata thonë se ai ka marrë 5000 paund për çdo shtëpi duke bërë miliona paund për vete.

Qytetarët shprehen se kjo është arsye se përse është larguar nga Anglia, pasi është nën hetim për korrupsion.

Postimi i plotë:

Lavdrim Krashi, kandidat per deputet i PS ne Peshkopi nen hetim per korrupsion ne Angli.

Ai ka ikur nga Anglia per ti shpetuar ndeshkimit.

Lexoni denoncimet e emigranteve dixhital. sb

Pershendetje doktor, uroj te jeni mire me shendet. Ju lutem bejeni publike kete mesazh per popullin Dibran dhe gjith Shqiptaret. Lavdrim Krashi vjen nga londra per te kantidat per deputet ne zonen e Dibres. Dhe bej me dije popullin Dibran dhe ate Shiptar se ky njeri eshte nen hetim nga organet ligjsbatuese te anglis per korropsion se jep banesat tek kantidatet ne pritje te shtepive qu ua ofron bashkia e Brent council aty ku ai punon! Dhe i duket se ka perfituar shuma te medha nga shqiptaret e zones ku ai bulon por tani vjen me mbashtetjen e partis socialiste per te kantiduar si deputet ne zonen e Dibres per ti vjedhur edhe Dibranet aty! Une jam nje emigrat dhe jetoj ketu ne londer ne zonen qe ai mbulon

I dashur Berisha i ftuari tek klani nga peshkopia lavdrim krashi nga londra eshte nje njeri i kuruptuar i cili ka zhvatur shqiptaret ne britani duke punuar ne bashkine e harringay  i ka marre per cdo shtepi nga 5000 pound duke bere miliona pound  dhe eshte nden herim per korrupsion.Kjo eshte dhe arsyeja se pse ai ka ikur nga Anglia, ju lutem publikoje

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img