Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
2.1kmh
75 %
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
12 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Berisha bën akuza të forta: Sistemi TIMS u sulmua nga hakerat qeveritarë, do zhduknin lidhjet me grupet trafikante

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i PD, Sali Berisha ka folur edhe një herë në deklaratë për media për sulmin kibernetik ndaj portaleve qeveritare dhe sistemit TIMS.

Bersha hodhi akuza të forta duke thënë se sistemi TIMS sipas tij është  sulmuar nga hakera qeveritarë me qëllimin për të zhdukur të gjitha gjurmët e lidhjeve të qeveritarëve deputeteve me grupe trafikantësh.

“Sistemi TIMS sipas burimeve serioze është sulmuar nga hakera qeveritarë me qëllimin për të zhdukur të gjitha gjurmët e lidhjeve të qeveritarëve deputeteve me grupe trafikantësh dhe kriminale dhe udhëtimet e tyre të përbashkëta që janë prove e bashkëpunimit me politikën.

Nxjerrja e të dhënave të kartotekës përbën shkallën më ekstreme të dekonspirimit dhe të dorëzimit të këtij shteti mafioz në duart e krimit”, tha Berisha.

 

Më shumë
spot_img
spot_img