Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Berisha: Antony Blinken nuk është antishqiptar, Soros dhe Rama lobuan që të shpallesha non-grata

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha nisi këtë të premte fushatën në garën për kryetar të Partisë Demokratike, nga Elbasani. 

Gjatë këtij takimi ai u ndal tek çështja “non grata”, ndërsa u shpreh se Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, nuk është antishqiptarë.

Sipas Berishës, George Soros dhe kryeministri Edi Rama janë antishqiptarë dhe lobuan që ai të shpallej “non-grata” nga SHBA.

“Unë jam i sigurtë se Blinken nuk është antishqiptar, nëse do të kisha dyshimin më të vogël do ua thoja. Ai nuk është dhe nuk ka arsye që të jetë antishqiptar, por Sorosi po, Edi Rama po, është jo se e them unë, janë aktet që bën, që janë më turpërueset, nuk kishte gjë më të rëndë se ajo e djeshmja, si mundet që ne mos kemi ndjeshmëri ndaj një kombi që në një kamp ka varrosur gra dhe burra. Sot është dita kur çdo demokratë duhet të bëhet shpëtimtar”, u shpreh Berisha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img