Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Berisha akuzon për situatën në spitale, bie pre e “fake news” dhe fshin postimet

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ditët e fundit ka sulmuar bluzat e bardha, teksa shkruan se gjendja në spital është katastrofike.

Mirëpo si duket Berisha bie pre e “fake news” dhe më pas postimet e bëra i ka fshirë. Berisha publikoi një foto ku shihej një qytetar i shtrirë pranë një lulishte dhe shkruante se mjekët nuk i kanë dhënë ndihmë. Ndërsa mësohet se qytetari ishte në gjendje të dehur dhe se sapo mjekët ishin njoftuar e kishin ndihmuar.

Pikërisht këtë postim Berisha pak minuta pasi e ka publikuar e ka fshirë, ndërsa sot postoi një tjetër foto nga spitalet, ku një person shihej i shtrirë në tokë, ndërsa më pas e ka fshirë.

Duket se Berisha denoncimet e bëra në faqen e tij i merr si të mirëqena dhe bie pre lajmevve të rreme dhe detyrohet më pas të fshijë postimet e bëra.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img