Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Bëri video mbi kalin e ngordhur, kalorësi kërkon falje pas publikimit të imazheve të rënda: Ndihem zemërthyer

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

02679d64370f55ec9589f1d22bf02e9c

Një kalorës i cili u ekspozua ulur mbi një kal të ngordhur, pasi një trajner u kap duke bërë të njëjtën gjë, kërkoi falje sot, duke thënë se ishte zemërthyer për atë që kishte bërë.

“Unë jam zemërthyer nga dëmi që kam shkaktuar”, tha ai.

Kjo video erdhi në mënyrë të pabesueshme, vetëm një ditë pasi trajneri irlandez Gordon Elliott u pa në një fotografi të veçantë groteske të ulur në një kalë tjetër të ngordhur, ndërsa fliste në telefon. Ai e përshkroi shfaqjen e tij si në momentin “kur bota juaj fillon të shembet para jush”.

39850624-9311899-Elliott_is_being_investigated_by_the_Irish_authorities_after_the-a-16_1614602063409_copy.jpg

Imazhet e rënda janë dënuar nga publiku dhe Elliot është ndaluar përkohësisht për të hyrë në gara me kuaj britanike, pasi është në hetim. Ndërsa, Traineri fitues i Royal Ascot dhe Classic, Francis Graffard foli për neveritjen e tij ndaj imazheve të publikuara duke thënë:

“Tani që e dimë megjithatë, dënimi duhet të vijë. Pa një përgjegjësi ndaj kuajve dhe atyre që kujdesen për ta, industria jonë nuk ka kuptim dhe ato emocione shpejt bëhen të zbrazëta, argëtimi i cekët dhe mizor. Industria jonë përbëhet nga kaq shumë njerëz të mirë që nuk kanë bërë asgjë për të merituar njollosjen. Mendoni për ata, ata që kërkojnë të jenë krenarë për atë që bëjnë dhe industrinë në të cilën punojnë”, u shpreh Francis Graffard.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img